Uwaga KONKURS „Dziękuję nie palę”

KONKURS „Dziękuję nie palę” dla uczniów szkół podstawowych z terenu Dąbrowy Górniczej

Link do testu konkursowego

Co roku, 31 maja obchodzimy Światowy Dzień Bez Tytoniu. Święto stanowi okazję do zwrócenia uwagi całego świata na powszechność nałogu palenia papierosów i jego negatywne skutki zdrowotne. Dzień ten został ustanowiony przez WHO w 1987 roku ze względu na rosnącą liczbę osób uzależnionych i pacjentów ze schorzeniami wywoływanymi przez palenie papierosów – głównie nowotworami płuc, przełyku, krtani, gardła czy trzustki.

Zapraszamy uczniów klas VII – VIII szkół podstawowych z Dąbrowy Górniczej do udziału w międzyszkolnym konkursie on-line „Dziękuję nie palę”, który odbędzie się w dniu 31.05.2023 od 8:00 do 15:00 .

Link do materiałów edukacyjnych – materiały edukacyjne obejmują swoim zakresem wiedzę wykorzystaną w teście konkursowym.