Tydzień Języka Ojczystego

Kilka dni temu w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Języka Ojczystego zainaugurowany 21 lutego.
Czas na podsumowanie działań!
W naszych pracowniach pojawiły się gazetki ścienne, odbyło się mnóstwo konkursów.
MISTRZEM ORTOGRAFII naszej szkoły została Aleksandra Brzykcy z klasy 7A.
Tytuł MISTRZA KALIGRAFII otrzymali : Jakub Kluska, Natalia Kubisa, Natalia Piesiak, Igor Kulasek, Hania Lach, Łukasz Przybyła
oraz Aurelia Scheiflinger – Lekki.
W konkursie plastycznym na ulubionego bohatera literackiego dyplomy otrzymali :
I miejsce: Amelia Czekalska
II miejsce: Sebastian Bełczewski
III miejsce: Emilia Mruczek
Z łamańcami językowymi najlepiej poradził sobie Wiktor Manterys z klasy 7a , II miejsce zajęła Joanna Cyba  z klasy 6b,
a III miejsce Sandra Fijołek z klasy 5a.
Powstały również ortograficzne gry planszowe. I tak : I miejsce zajęli uczniowie 5a : Eliza Żołnierczyk, Alan Krawczyk, Kornelia Surma, Lena Porębska, Alicja Piątek i Amelia Pendzioch, II miejsce -uczniowie 6b: Gabriela Siwek, Amelia Bochynek i Aleksandra Zander, III miejsce przypadło klasie 6a- Konrad Ozimina, Marcel Mucha, Kacper Giełżecki.

Wszystkim uczniom dziękujemy za zaangażowanie. Pokazaliście, że umiecie poprawnie posługiwać się językiem polskim.