Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDAY w naszej szkole

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia WMTDAY pojawił się na kartkach „Kalendarza nietypowych świąt” 13 lat temu i od tej pory zajmuje w nim szczególne miejsce. Nasza szkoła od samego początku uczestniczy w tym ciekawym projekcie edukacyjnym. Jego pomysłodawcą i inicjatorem jest WKM „Rachmistrz” – wydawnictwo, które stara się łączyć matematykę z zabawą. Ta właśnie idea od 13 lat przyświeca organizatorom. WMTDAY to dzień symboliczny. Uroczyste jego obchody mają na celu propagowanie zabawowej formy nauczania – uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypominania sobie tabliczki mnożenia w przyjemny i niecodzienny sposób. 17 listopada 2023r. trzynasty raz z rzędu uczniowie naszej szkoły brali aktywny udział w obchodach WMTDAY. Dzieci i młodzież przez cały dzień powtarzali tabliczkę mnożenia w szkole i w domu, na podwórku i przy każdej nadarzającej się okazji. Na tę szczególną okoliczność szkoła przybrała odświętny wygląd. Na korytarzach pojawiły się plakaty reklamujące akcję. Dużo emocji wywołały egzaminy przeprowadzane podczas przerw przez komisje oraz specjalne uczniowskie patrole egzaminacyjne. Ze znajomości tabliczki mnożenia zostali przepytani wszyscy chętni. Każdy kto pomyślnie zdał egzamin otrzymał specjalny certyfikat potwierdzający znajomość tabliczki i upoważniający do otrzymania 5 z matematyki. Uroczystym obchodom towarzyszyły konkursy. Wśród klasy IIIA i IVA przeprowadzono konkurs o tytuł „Mistrza Tabliczki Mnożenia”. W tym roku tytuł mistrza tabliczki mnożenia zdobyli:
w klasie IVA: I miejsce – Dawid Kowalski, II miejsce Bartosz Paluch, III miejsce – ex aequo- Jakub Wroński i Sylwia Kusztal.
w klasie IIIA: Jakub Kluska, Michał Wąsik, Maja Paluch i Tymon Karkoszka.

Uczniowie klasy IVA wykonali barwne plakaty popularyzujące tabliczkę mnożenia. Wyróżniono pracę następujących uczniów: Bartosz Flasza, Oskar Wiwatowski, Bartosz Paluch, Mateusz Muc, Franciszek Orlikowski, Adam Raczyński, Jakub Wroński, Konrad Seredyka, Dawid Kowalski, Amelia Drdzeń, Iga Przybylska, Sylwia Kusztal, Maja Langier, Natalia Ordijewicz, Lena Taborek i Wiktoria Bibrowska. Dzień Tabliczki Mnożenia dostarczył uczniom nieco odmiany w nauce matematyki. Mieli oni bowiem okazję zobaczyć inną ciekawszą i radośniejszą stronę tej nauki. Mamy nadzieję, że może w ten sposób uczniowie zaprzyjaźnią się z matematyką i polubią te królową nauk. Jesteśmy dumni, że od samego początku tj. od 13 lat nasza szkoła uczestniczy w obchodach Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia.