Nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

9 kwietnia w bibliotece szkolnej nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ.

Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć część artystyczną, posłuchać fragmentu książki pt: ”Pierwszaki z kosmosu” Rafała Witka oraz wykonać projekt okładki prezentowanej pozycji. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, dlatego też uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Podczas wizyty „świeżo upieczeni czytelnicy” otrzymali wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Wyprawkę stanowiła książka dla dzieci „Wnuczka antykwariusza” oraz broszurka dla rodziców i opiekunów „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem”.

Naszym najmłodszym CZYTELNIKOM życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!