W ostatnich dniach października nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła pamięta”. Odbyła się ona w okresie, w którym wspominamy zarówno naszych bliskich, jak i tych, którzy zapisali się w historii – tej ogólnonarodowej i lokalnej. W ten sposób inicjatywa nawiązuje do polskiej tradycji świąt zadusznych.

Celem akcji jest zwrócenie uwagi młodych ludzi na potrzebę pielęgnowania pamięci o bohaterach naszej wolności, szczególnie tych, którzy są związani z historią danego miejsca, regionu, społeczności.

W ramach przeprowadzonej akcji w salach lekcyjnych i na korytarzach pojawiły się gazetki nawiązujące do Święta Zmarłych oraz miejsc pamięci narodowej. Klasy 1 i 2 oraz Samorząd Uczniowski odwiedzili także miejsca pamięci narodowej znajdujące się w okolicy, zapoznali się z ich historią i zapalili znicze.