Światowy Dzień Zdrowia jest to święto ustanowione przez Pierwsze Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) w 1948 roku. Obchodzone jest corocznie od 1950 w dniu 7 kwietnia, w rocznicę powstania WHO. Celem tego święta jest zwrócenie szczególnej uwagi na najbardziej istotne problemy zdrowotne społeczeństw na świecie.

Każdego roku motyw przewodni poświęcony jest innej tematyce, która podkreśla priorytetowy obszar problemów zdrowia publicznego na świecie. W 2021 roku hasło Światowego Dnia Zdrowia „Budowanie sprawiedliwszego i zdrowszego świata dla wszystkich”. Motyw przewodni związany jest z obecną sytuacją epidemiologiczną i działaniami związanymi z zapobieganiem rozprzestrzenianiu się wirusa SARS-Co V-2.Obecna sytuacja epidemiologiczna, podkreśla istotne znaczenie służby zdrowia, dostępu do leczenia, a przede wszystkim podkreślenie roli personelu medycznego w czasie pandemii.  W tym roku uwaga zwrócona jest na konsekwencje ekonomiczne oraz społeczne będące efektem panującej pandemii. Sytuacja epidemiczna oraz związane z tym zmiany w funkcjonowaniu społecznym mogą znacząco wpływać na nasze samopoczucie, wywołując niepokój oraz lęk. W tym okresie powinniśmy dbać zarówno o swoje zdrowie fizyczne, jak i niezwykle ważne zdrowie psychiczne.

Dzień Zdrowia to doskonały czas aby zastanowić się jak dbamy o własne zdrowie dlatego też zaprosiliśmy uczniów, nauczycieli oraz rodziców o wypełnienie krótkiej ankiety „Jak dbasz o własne zdrowie?”. Wyniki prezentujemy tutaj:

https://www.mentimeter.com/s/a12c6f225217ed5579bbac012b3d3657?fbclid=IwAR3fMDX-kXTNFeelHqKsEWwvvXEr9W_jtkddlI9Kprzd3FhRqvEgaazSCaE