PASOWANIE NA CZYTELNIKA

11 maja w bibliotece szkolnej nasi najmłodsi uczniowie zostali przyjęci w poczet CZYTELNIKÓW BIBLIOTEKI SZKOLNEJ. Podczas wizyty w bibliotece uczniowie zostali zapoznani z regulaminem biblioteki, zasadami wypożyczania książek oraz księgozbiorem przeznaczonym dla najmłodszych. Pierwszoklasiści mieli okazję obejrzeć część artystyczną oraz wykazać się wiedzą, jak należy szanować książki. Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej, dlatego też uczniowie złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości
i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. Podczas wizyty „świeżo upieczeni czytelnicy” otrzymali zakładki do książek oraz wyprawki czytelnicze przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, przypominającej o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania. Wyprawkę stanowiła książka dla dzieci „Pierwsze abecadło” oraz broszurka dla rodziców i dzieci „Książką połączeni,
czyli uczymy się czytać razem”. Na zakończenie wizyty uczniowie obejrzeli bajkę „Franklin i książka z biblioteki”.

Naszym najmłodszym CZYTELNIKOM życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!