Już po raz trzeci świętowaliśmy w naszej szkole Międzynarodowy Dzień Kropki. Jest to święto, stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych, to święto kreatywności, odwagi i zabawy. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”). Bohaterką książeczki jest mała, nieśmiała dziewczynka o imieniu Vashti., która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki nie miała ona pomysłu jak wyrazić siebie za pomocą znaczka. Uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Posłuchajcie opowieści o Vashti:

https://www.youtube.com/watch?time_continue=10&v=7CRNTbFRJZo&feature=emb_logo

W tym roku uczniowie SP3 w DG J mieli za zadanie dokończyć rysunek. Każdy otrzymał kartkę, na której narysowana była jedna kropka. Jak widać na zdjęciach wszyscy dobrze się bawili przemierzając bezkres własnej wyobraźni. J