Dziś obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Uczniowie mieli okazję posłuchać fragmentu książki czytanej przez nauczyciela, rówieśników lub starszych kolegów i koleżanki.

Inicjatywa tego dnia powstała w Polskiej Izbie Książki w 2001 roku. Patronką wybrano Joannę Porazińską, wybitną pisarkę, która wiele swoich książek napisała z myślą o dzieciach. Data 29 września to dzień urodzin zasłużonej Polki.Celem święta jest propagowanie czytelnictwa wśród najmłodszych. Książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci, do tego rozwijają wyobraźnię, pamięć poszerzają słownictwo i znajomość gramatyki oraz przede wszystkim pozwalają przeżywać wspaniałe emocje. Głośne czytanie, co jest motywem przewodnim święta, jest z kolei dobrą okazją do budowania więzi i wspólnego spędzenia czasu dziecka z dziadkami, rodzicami, rodzeństwem, nauczycielami czy kolegami.

Dzień Głośnego Czytania warto więc obchodzić każdego dnia, czego serdecznie Wam życzymy!😊