Dzień Dziecka 2021 w SP3

Wita was słoneczny ranek,
tyle dzisiaj niespodzianek,
tyle przygód czeka nas.
Pierwszy czerwca! Wstawać czas!

Dzisiaj święto wszystkich dzieci –
to szczególny dla nas dzień.
Jasne złote słonko świeci,
spoza chmur uśmiecha się.

Dzisiaj święto wszystkich dzieci
Niech nam pięknie słońce świeci
Oj! Jak ptaki dziś śpiewają
Tak życzenia nam składają.

Dzień Dziecka został oficjalnie ustanowiony w 1954 r. przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych. Przez ONZ obchodzony jest 20 listopada, w rocznicę uchwalenia Deklaracji Praw Dziecka. Ta data nie obowiązuje jednak wszystkich krajów, dano im bowiem możliwość obchodzenia tego szczególnego dnia wtedy, kiedy jest to dla nich najwłaściwsze. I tym sposobem Dzień Dziecka rozwinął się w różnych kierunkach. Zarówno pod względem daty, jak i ideałów, pod których kątem jest obchodzony, a także pomysłów na to, jak ten dzień uczcić.

Dlaczego 1 czerwca jest obchodzony w Polsce jako Dzień Dziecka? W naszym kraju – podobnie jak w innych krajach byłego bloku socjalistycznego – Dzień Dziecka po raz pierwszy zorganizowano w związku z akcją zbierania podpisów pod Apelem Sztokholmskim, który wzywał narody do przeprowadzenia plebiscytu w sprawie zakazu produkcji broni atomowej.

Od 1952 r. jest to święto stałe. Obchodzone jest zazwyczaj tak, by jak najwięcej radości i przyjemności miały z tego dnia dzieci.

W tym dniu w naszej szkole wszyscy uczniowie tworzyli wspólnymi siłami portrety swoich wychowawców jednak żeby przystąpić do pracy twórczej musieli zdobyć materiały potrzebne do uwiecznienia postaci wychowawcy na papierze. Najmłodsi pracowali w grupach nad puzzlami-kolorowanką, a uczniowie klas IV-VII brali udział w podchodach. Zabawa była wspaniała. Efekty możecie zobaczyć w galerii oraz tutaj: https://padlet.com/dominikaanastazja/vhfb4s7vnpmwwfx2

Dzień