Dzień Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) to ogólnoświatowe święto obchodzone co roku w lutym w ponad 160 państwach. Organizatorem wydarzenia w Polsce od 2005 r. jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI) współtworzone przez Państwowy Instytut Badawczy NASK oraz Fundację Dajemy Dzieciom Siłę.  Głównym partnerem akcji jest Fundacja Orange.

Dzień Bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

DBI 2021 obchodzimy 9 lutego.

Jak co roku nasza szkoła włączyła się w akcję organizując kilka inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.
Uczniowie klas I-III wezmą udział w ciekawych zajęciach edukacyjnych przygotowanych z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez organizatora DBI w Polsce.

Natomiast uczniowie klas IV – VII podczas lekcji wychowawczych przystąpią do testu online na temat bezpieczeństwa w internecie, po wcześniejszym przejściu przez Escape room celem zdobycia wiadomości pomocnych w rozwiązaniu testu.

Link do testu: https://www.testportal.pl/exam/LoadTestStart.html?t=a8s2iAkJrFVS

Link do escape room: https://view.genial.ly/601d7296a0f2bc0d0ac1fa88/presentation-untitled-genially